DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGICKÝCH PRACOVNÍKŮ
Pedagogické centrum nabízí kurzy pro pedagogy na témata, která souvisí s obsahem RVP a týkají se křesťanského kulturního dědictví, hodnotové výchovy a spirituality člověka. Většina z nich je akreditovaná v systému DVPP .
Kurzy se mohou uskutečnit v prostorách Pedagogického centra v Jindřišské ulici č. 30 (naproti kostelu sv. Jindřicha a Kunhuty), nebo v prostorách organizace, která si kurz objedná pro své pedagogy, od 10 účastníků výše.
Pro kurzy vypsané PgC je minimální počet účastníků pět osob.
Poplatek za účast na kurzu činí 150,- Kč, u seminářů s dvěma navazujícími částmi 250,- Kč. Poplatek je fakturován po absolvování semináře, respektive jeho 1. části. V případě neúčasti na 2. části semináře účastník hradí celé kurzovné a 2. část si může nahradit kdykoli později. Osvědčení o absolvování vzdělávacího programu akreditovaného MŠMT v systému DVPP je vydáváno po absolvování všech částí semináře.
Kurzy jsou otevřené i pro katechety a další zájemce, kteří pracují s dětmi a dospívajícími.
Tematicky jsou rozděleny do dvou okruhů:
1. Tvořivá pedagogická práce s využitím přírodnin a symbolů (na základě metod pedagogiky celistvé výchovy podle Franze Ketta)
2. Kulturní dědictví v památkách
1. OKRUH:TVOŘIVÁ PEDAGOGICKÁ PRÁCE
S VYUŽITÍM PŘÍRODNIN A SYMBOLŮ
S VYUŽITÍM PŘÍRODNIN A SYMBOLŮ
tvůrčími pedagogickými metodami
Kromě uvedených termínů lze další (základní i navazující) semináře uskutečnit také ve vaší škole nebo farnosti.
Seminář zprostředkuje základní seznámení s možnostmi a principy pedagogické práce s přírodními a textilními materiály při výchově k hodnotám.
Podrobné informace k semináři naleznete zde
Vypsaný termín: Po 18.11.2024 16:00-19:30
Seminář je určen pro všechny, kdo se již seznámili s principy prožitkových metod a chtějí tvořit vlastní programy pro děti.
Podrobné informace k semináři naleznete zde
Vypsaný termín: 1. část: Po 21.10.2024; 2. část: Po 4.11.2024
Podrobné informace k semináři naleznete zde
Vypsané termíny:
ZÁŘÍ 2024: 1. část: Po 16.9.2024; 2. část: Po 30.9.2024 (příběhy kněžny Ludmily, knížete Václava a sv. Františka)
KVĚTEN 2025: 1. část: Po 5.5.2025; 2. část: Po 19.5.2025 (příběhy sv. Zdislavy, Jana Nepomuckého, Cyrila a Metoděje)
Seminář je určen pro všechny, kdo se již seznámili s principy prožitkových metod a chtějí tvořit vlastní programy pro děti.
Podrobné informace k semináři naleznete zde
Vypsaný termín: Po 24.2.2025
Seminář je určen pro všechny, kdo se již seznámili s principy prožitkových metod, včetně příslušné metodiky vyprávění příběhů, - a chtějí živě vyprávět příběhy z Bible.
Podrobné informace k semináři naleznete zde
Vypsané termíny:
LEDEN / ÚNOR 2025: 1. část: Po 20.1.2025; 2. část: Po 3.2.2025 (příběhy ze SZ i NZ podle blízkých liturgických svátků)
2. OKRUH:
KULTURNÍ DĚDICTVÍ V PAMÁTKÁCH
"České nebe - kreativní učení"
Kurz byl akreditován na začátku roku 2023. Je určen pedagogům MŠ, ZŠ a SŠ. Obsahuje teoretickou a praktickou část. Teoretická část zpravidla probíhá formou webináře. Části se konají odděleně. Certifikát o absolvování akreditovaného kurzu MŠMT lze získat po absolvování obou části. Kurzu je možné se účastnit jen částečně (jedné z částí).
Teoretická část kurzu nabídne pedagogům vhled do života světců spojených s dějinami české země. Představí i jejich tzv. "druhý život" v naší kultuře. Zaměří se na vliv vybraných osobností na utváření hodnot, jejichž prostřednictvím jsou svým způsobem přítomni v životě naší společnosti dodnes.
Praktická část kurzu nabídne účastníkům několik kreativních metod vytvořených pro výuku žáků v kostelích, klášterech či na veřejných prostranstvích. V kurzu bude možnost je prakticky vidět, vyzkoušet a sdílet zkušenosti.
Bonusem účasti na kurzu je přístup k bohaté nabídce didaktických materiálů pro vlastní použití. Je v nich i využití tabletů a chytrých telefonů.
Aktuálně není vypsán žádný termín.
Více informací >>>